O sesji

Sesje odbywają się w jasnym, przestronnym studio w Bielsku-Białej- Wapienicy. Na sesję najlepiej zapisać się z minimum 10-dniowym wyprzedzeniem , a przy sesjach noworodkowych będąc jeszcze w ciąży.

Najczęściej zadawane pytania:
1. Jakiego rodzaju sesje mam w swojej ofercie?
Wykonuję sesje noworodkowe do 14dnia życia maleństwa, sesje niemowlęce, dziecięce, rodzinne oraz ciążowe. Fotografuję również śluby, chrzciny, komunie i imprezy okolicznościowe. Chętnie podejmuję się również nowych wyzwań.

2. Jaki jest najlepszy wiek na wykonanie sesji zdjęciowej dziecka?
Najbardziej wyjątkowe są sesje noworodkowe. Najlepszy okres na wykonanie takiej sesji to dwa pierwsze tygodnie życia Maleństwa, wtedy najwięcej i najmocniej śpią, są bardzo plastyczne i można je ułożyć w słodkie pozy. Kolejnym okresem wartym uwiecznienia na sesji jest ten, w którym dziecko samodzielnie siedzi, jest bardziej aktywne
i komunikatywne, czyli ok. 5-6 miesiąc.

3. Jak przygotować się do sesji noworodkowej i co ze sobą zabrać?
Wszystkie akcesoria na zdjęciach typu koszyki, misy, ubranka, czapeczki czy opaski są moją własnością więc Państwo ze swojej strony na sesję zabieracie jedynie ulubiony kocyk maluszka, pampersy,  koniecznie smoczek i mleczko w butelce. Do wspólnych ujęć na sesji noworodkowej mile widziane są czarne bluzeczki /t-shirty bez nadruków.

4. Kiedy najlepiej zrealizować sesję noworodkową?
Najbardziej optymalnym czasem dla noworodka na pierwszą sesję zdjęciową to czas pomiędzy 4 a 14 dniem życia. W tym okresie maluch jeszcze nie cierpi na pierwsze kolki i dużo śpi, co ułatwia pracę przy układaniu dzieciątka i pierwszych słodkich pozach.

5. Jak długo trwa sesja noworodkowa?
To bardzo trudne pytanie i zależy od kondycji małej modelki lub małego modela. Najczęściej udaje się zakończyć zdjęcia po 2 godzinach spędzonych z maleństwem,  przy czym samo fotografowanie trwa krótko. Dużo czasu poświęca się na karmienie, usypianie, przewijanie, układanie oraz tulenie pomiędzy zdjęciami.

6. Czy sesje noworodków są bezpieczne?
Oczywiście,że tak! W czasie wykonywania zdjęć, rodzice są na wyciągnięcie ręki, bardzo często asekurują i pomagają w sesji!

7. Czy otrzymam wszystkie zdjęcia z sesji na płycie CD?
Jako profesjonalny fotograf nie oddaję nieobrobionych zdjęć z sesji. Sama sesja fotograficzna to dopiero początek drogi , którą trzeba przebyć aby cieszyć się widokiem cudnych fotografii. Proces postprodukcji ,czyli obróbki fotograficznej to są godziny spędzane przed komputerem. Aby zdjęcie wyglądało jak te ,które można podziwiać w internecie trzeba spędzić dużo czasu przed monitorem komputera, aby doprowadzić je do takiego stanu (mowa tu w szczególności o sesjach noworodkowych). Skóra maluszka tuż po urodzeniu jest zaczerwieniona bądź żółta z dużą ilością wyprysków, krosteczek czy z łuszczącą się skórką. Dbam o to ,aby na zdjęciach mankamenty skórne były niewidoczne -zarazem nie zmieniając dziecka w porcelanową lalkę.

8. Jaki jest okres oczekiwania na zdjęcia?
Okres oczekiwania na zdjęcia wynosi od 2 do 4  tygodni.

Czy na sesję dziecięcą mogę zabrać innych członków rodziny wyłącznie dla towarzystwa?
Niestety nie. Podczas sesji zdjęciowej dziecka jedynymi osobami ,które mogą mu towarzyszyć podczas zdjęć są rodzice. Fotograf jak i modele potrzebują skupienia w czasie sesji, a obecność babć i dziadków niepotrzebnie by je zaburzyła 🙂

10. Czy podczas sesji mogę robić zdjęcia komórką?
Niestety nie można wykonywać zdjęć telefonem komórkowym w moim studio. Wszystkie stylizacje i aranżacje są moim pomysłem i jedynie zdjęcia z moim logo mogą trafić do internetu.

11. W co się ubrać na sesję rodzinną?
Rodzice proszeni są o założenie schludnych, jednokolorowych ubrań, bez zbędnych dodatków i świecidełek ,by nie odwracać uwagi od reszty zdjęcia w szczególności małego modela. Wszelkie przygotowania do sesji zależą od jej klimatu i koncepcji. Najlepiej sprawdzą są rzeczy w stylu vintage, boho i retro. Kolory naturalne takie jak: beże, brązy, szarości, biele, jeans zawsze będą świetnym wyborem.  Warto zabrać ubrania, w których dzieci wyglądają inaczej niż zwykle, w tym bluzki bez emblematów i napisów – żeby nie odciągały uwagi od bohaterów zdjęć, czyli od Was. W przypadku sesji rodzinnych kolory powinny ze sobą współgrać. Dobierając stroje kieruj się tą zasadą, aby zaakcentować Wasze relacje, a nie ubiór.

12. Co zabrać na sesję ciążową?
Na sesję ciążową przyszła mama proszona jest o zabranie białej i czarnej bielizny. Biustonosz zabudowany z odpinanymi ramiączkami typu bardotka. Majteczki koniecznie zabudowane (nie stringi). Resztę akcesoriów dostarczam ja. Posiadam bogaty wybór dodatków oraz sukien do sesji ciążowych.

13. Czy nadal wykonuję sesje w Cieszynie?
Niestety już nie, ale będzie mi niezmiernie miło ugościć Państwa w Wapienicy. Studio jest prawie 3 razy większe co za tym idzie- większy komfort dla rodziców i dla mnie jako fotografa. W Bielsku ze względu na duży metraż mam możliwość zrobienia piękniejszych ujęć. Studio posiada trzy stanowiska z tłami fotograficznymi sesja wykonywana jest szybko i sprawnie. Myślę ,że odległość 25km od Cieszyna nie będzie stanowiła większego problemu zważywszy na efekt końcowy zdjęć jakim się odwdzięczę za Państwa zaufanie.

14. Kiedy następuje płatność za sesję ?

Zapłata za sesję następuje w dniu sesji gotówką lub kartą.